Home Rady a tipy Harmonogram úklidu domácnosti
Rady a tipy

Harmonogram úklidu domácnosti

Mít všechno doma doslova jako z cukru stojí určitý čas. A jistě bychom byli rádi, kdyby se tento čas dal využít nanejvýš efektivně. Nejde jen o kuchyni nebo obývák, zvláště větší rodinný dům si vyžádá pečlivost a pravidelnou údržbu. Vždyť pocit útulného domova za to stojí, nebo snad ne? Věnujte se i malé garsonce, přestože se zdá, že úklid na dvaceti metrech čtverečních je hračka, nad níž se dá mávnout rukou. Nezanedbávejte prevenci, ocet je dobrý přítel a totéž platí o jedlé sodě. Začneme v kuchyni?

Efektivní řešení pro každou místnost je nasnadě

Mít pečlivě připravený harmonogram úklidu domácnosti je doslova a do písmene receptem k rodinnému štěstí. Není kam spěchat, to za prvé. A za druhé? Mít plán znamená uspořit spoustu času. Pamatujte, že méně je někdy více a také, že velké množství pomůcek určitě potřebovat nebudete. Leccos zvládne ocet, jedlá soda nebo další přírodní produkty, velmi dobré výsledky může nabídnout i citronová šťáva, zvláště pokud po ní chceme stoprocentní lesk. Nějaké další tipy?

  • Jednou měsíčně vyčistěte pračku a myčku. Detaily záleží na konkrétním modelu či výrobci.
  • Povlečení jednou za dva týdny až jednou za měsíc také vyměňte. To je zkrátka základ, že?
  • Umýt okna minimálně dvakrát ročně, nebojte se této námahy – lesk je velkou odměnou…

Harmonogram úklidu domácnosti mějte vždy po ruce

Jedna tabulka, jeden papír – to přeci úplně stačí! Když budete mít připravený harmonogram úklidu domácnosti a nic z něj nevynecháte, ušetříte spoustu času. Kolik věcí v životě jste zvládli lépe jen na základě toho, že jste si je dobře naplánovali? Nezapomeňte na cit pro detail a také na to, že elektrický sporák s kovovými plotnami nejlépe očistíte houbičkou s jemným mýdlem nebo čistícím prostředkem na nádobí. Ano, přesně tak, v jednoduchosti je přece síla! Harmonogram úklidu domácnosti po dnech, týdnech a měsících ocení každý…

Author

Rychlouklízečka