Rady a tipyÚklidové společnosti

Jak rychle uklidit

Brzy přijdou hosté a vy nevíte, kam se podívat dřív. Ne snad, že byste měli doma obrovský nepořádek, ale vždycky je co vylepšovat a návštěva tu bude už za pár hodin. Co s tím? Hlavně se pro začátek uklidnit, protože chaotickým úklidem nedocílíte očekávaného výsledku a jen se zbytečně vyčerpáte. Snažte se postupovat koncepčně a pro pocit většího klidu, v uklizené místnosti zavřete dveře a posuňte se k další. Krůček po krůčku, jak by řekl klasik…

Čistící prostředky a utěrky tady vládnou

Musí ladit s přírodou, takže žádná zbytečná chemie. Přesto však platí, že čistící prostředky jsou naprosto nezbytné a jen ocet na všechno nestačí, i když jej moderní domácnosti znovu objevují a využívají. Jistě také nebude od věci pustit si hudbu, protože díky ní se lépe rozptýlíte a naladíte se na správnou notu. Hudební doprovod pomůže otázku, jak rychle uklidit efektivně vyřešit zvláště tehdy, když bude hodně rytmický a svižný. Není důvod se nechat ukolébat, tady se musí pracovat precizně a také dodržet původní časový plán!

Efektivní úklid si vyžádá pečlivost, ale nezapomínejte, že byste se měli věnovat úkolům postupně, neboť nelze při nejlepší vůli udělat všechny najednou – a prach, který se zvedne při zametání podlah a pustí se do právě vyčištěných okenic, nám asi právě na náladě nepřidá. Vymést pavučiny, sundat záclony a vyprat je, otřít okenní rámy. Okna nechejte chvilku otevřená, musí vyschnout a nezapomeňte na prostor mezi jednotlivými skly. Dost prachu se zachytí i na parapetu, možná budete tím nánosem v jinak poměrně dobře udržovaném bytě nemile překvapeni…

Robotický vysavač nebo praktický mop

Na pomoc si můžeme vzít pomocníky, kteří vědí, jak rychle uklidit. Samozřejmě není nutné platit si brigádníky nebo vyžádat si pomoc odborné firmy. Nebojte se moderní techniky, usnadní úklid, a navíc vám ušetří čas. Uleví bolavým zádům, nebudete se muset sklánět nad vysavačem a hledat každé drobné smítko. Co třeba patří do široké rodiny dnešních úklidových pomůcek?

  • Parní mop. Století páry je sice už dávno pryč, ale horká pára likvidující bakterie je v kuchyni nebo koupelně žhavou novinkou. Nakonec, budete k provozu potřebovat už jenom vodu…
  • Robotický vysavač. Naprogramujete jej, jak zrovna potřebujete. Bude se pohybovat v místě, které mu přidělíte a nemilosrdně si poradí s prachem a nečistotami. Je také dost úsporný!
  • Stěrka na sklo. Senzační vynález bez drátů a nutnosti neustále dobíjet akumulátor. Vydrží totiž nabitý poměrně dlouho – a kromě jiného nabídne i ergonomický úchop. Chce jen vodu!

S dnešním vybavením nemusíte otázku, jak zvládnout úklid řešit nějak dlouho – a dělat si snad kvůli tomu ještě zbytečné vrásky. Může to být nakonec i zábava, zapojte ostatní členy domácnosti, ať není všechno zase jen a jen na vás. S úklidem vždycky začínejte odshora, budete pak mít mnohem lepší pocit z vykonané práce. Přehlednost je přece cílem, že?

Author

Rychlouklízečka