Home Blog Plán úklidu domácnosti je velmi důležitý
Blog

Plán úklidu domácnosti je velmi důležitý

Když se rozhodneme pro gruntování, měli bychom mít všechno dobře promyšlené a nepostupovat zbytečně chaoticky. Uspoříme čas a jak známo, čas jsou také peníze a není radno jím nějak plýtvat. Naopak, z větší porce volna budeme pak mít radost, proto je lepší uklízet efektivně a nevyčerpat všechny síly. Pak bychom ani z úklidu neměli tolik potěšení, protože cílem je přeci žít v čisté a také útulné domácnosti, nebo snad ne?

Utírat prach, ale také pečlivě umýt okenice

Sklo se musí lesknout a prach by neměl být vidět, to jsou dvě zásady, které je nutné dodržet, když si připravujeme plán úklidu domácnosti. Můžete také zapojit další členy domácnosti, protože víc rukou zkrátka zvládne větší porci práce – a když si rozdělíte s partnerem úkoly, podpoříte také svůj vztah. Jistě, jen proto, že děláte věci společně. Byť tedy jde o věci, které dozajista nepatří k těm úplně nejzábavnějším.

Citron nebo ocet. To přesně potřebujete, abyste měli skutečně nablýskanou kuchyni nebo koupelnu. Pomocníci z přírody jsou hodně efektivní a můžete se na ně spolehnout v každé situaci. A že byste je neměli doma? Ale vůbec ne, ocet, jedlá soda, citron anebo sůl se najdou vždycky. Připravte si tedy plán úklidu domácnosti a zaneste do něj, co budete dělat každý den nebo jaké věci necháte na víkend. Stírání prachu, luxování – to vše by sem mělo patřit. Nezapomeňte do plánu zahrnout také úkony, které děláte sporadicky, tedy například jednou měsíčně nebo čtvrtletně. Co tedy například udělat minimálně jednou za měsíc?

  • Čištění pračky. Ano, s půl litrem octa nebo čistící tabletou, kterou pořídíte v běžné drogerii.
  • Vyvětrejte peřiny a polštáře, jinak bohužel riskujete, že budete mít ve finále tu čest i s plísní.
  • Výměna povlečení přichází v úvahu – a to možná ještě o něco častěji než jednou měsíčně.
  • Prach je nepřítelem. Proto byste jej měli nahánět i v koutech, kam se běžně nedostanete…

Nebojte se nových věcí a nebojte se, že budete mít pro jednou trochu více práce. Důkladnost se totiž opravdu vyplatí, plán úklidu domácnosti by proto měl být maximálně komplexní. Myslet totiž musíte naprosto na všechno – od dlaždiček v koupelně po koberec. A mimochodem, nábytek oživíte i jinak než jen drahou leštěnkou. Ocet s olivovým olejem a šťávou z citronu odvede prakticky stejnou práci. Pozvěte na pomoc přírodu a úklid bude mnohem efektivnější. Minimálně za zkoušku to jistě stojí?

Author

Rychlouklízečka